Report z 10. setkání: Dornova metoda a Makko Ho (Petr Lhoták)

Jubilejní desáté setkání Masáž za masáž jsme oslavili tradičně v centru Rybalka a tentokrát dokonce s mezinárodní účastí. 🙂

Svou návštěvou nás minulý pátek potěšil masér a terapeut Ian, který pochází z Anglie nicméně již cca 4 roky žije v Čechách. 

Účastníkům věříme udělaly radost naše malé dárečky v podobě masážních prstýnků sujok, které stimulují akupresurní body na prstech, podporují flexibilitu a prokrvení prstů.

Po úvodním představovacím kolečku jsme se pod vedením zkušeného čchi-kungisty Petra měli možnost krásně protáhnout a rozpohybovat končetiny, aby byly připraveny poskytovat ty nejlepší masáže. 

Zároveň ukázal zajímavé cviky z techniky Makko Ho, pomocí níž energie čchi lépe prochází jednotlivými meridiány. Petr je také osteopatem s dvaadvacetiletou praxí a v kombinaci s Dornovou metodou dokáže napravit mnohé disbalance pohybového aparátu, o čemž jsme se mohli sami přesvědčit. 😉

Opět se nás setkalo mnoho masérů s různým masérským zaměřením, takže bylo co nabízet i z čeho vybírat. Například jemná energeticko-tantrická masáž od MartinaHana s Janou a jejich sportovní masáž, Ianova jógová masáž pomocí chodidel, intuitivní masáž nabídla Radka a nechyběl Zbyněk se svou masáží hlubokých tkání. 

Velkou oblibu si získala Žaneta a její jemné doteky alá „šimrání”, po kterém běhal mráz po celém těle. 🙂

Nemasážní techniku tentokrát nabídla Kateřina, která studuje kranyosakrální biodynamiku a stručně metodu i představila.

Zbyněk přislíbil se na některém z našich příštích setkání podělit s nováčky, laiky a začátečníky o tipy a triky, jak si při masírování nezničit vlastní záda, palce a šlachy. Takže se bude rozhodně se na co těšit! 😉

Protože se jednalo o první MzM kulatiny, rozhodli jsme se v Rybalce uspořádat menší afterparty a strávili společně čas u dobrého jídla a povídání. Pochutnali si na veganských pizzách a burgerech od Chutnej týmu a posdíleli zážitky a dojmy.

Velmi nás povzbudili všechny ohlasy, zejména konstruktivní kritika a těšíme, že s Vámi brzy oslavíme druhé kulatiny!

MarekHanka a Jakub