Report z 27. setkání: MFK metoda s Lubošem Petreje

27. setkání bylo koncipováno spíše pro zkušenější maséry a fyzioterapeuty, ale i přesto se přednášky zúčastnilo i několik odvážných začátečníků a laických masérů a my jim za to mockrát děkujeme. I díky Vám byla ten večer atmosféra v Rybalce prostě úžasná!

Naším hostem byl sportovní kondiční specialista, cvičitel, masér a především lektor metody MFK Luboš Petreje, který nám předvedl zmíněnou metodu v praxi.

Figurantem tentokrát byla Petra, která vyhrála minisoutěž „kdo je na tom hůř” a prošla s Lubošem celkovou diagnostikou pohybového aparátu, zaměřenou na jednotlivé svaly. MFK metoda byla vyvinuta doktorkou Martinou Končalovou a propojuje znalosti vycházející z ortopedie, fyzioterapie, neurologie, psychosomatiky, akupunktury a reflexologie.

Protože byl o diagnostiku velký zájem, konaly se výměny masáží výjimečně pouze ve vedlejších prostorách a v hlavním sále si zájemci mohli zkoušet diagnostiku na sobě navzájem. Luboš byl celou dobu k dispozici a odpovídal na všechny vyvstalé dotazy.

Po programu následovala taneční afterparty a příjemné povídání v kuchyňce u čaje a dobrot.

Velký dík patří na dálku Mirce, která i přesto, že nemohla být tentokrát přítomná, tak pro nás vyrobila báječnou luštěninovou pomazánku a upekla domácí chleba.

Další dík patří Petře nejen za odvahu stát modelem, ale i za to, že nám přinesla na ochutnávku čerstvě uvařenou rakytníkovou šťávu vlastní výroby.
A aby byla Markova pověst veřejně očištěna je na místě říct, že pravou chorvatskou rakiji opravdu přivezl 🙂

Těšíme se na Vás zase příště!
Marek, Hanka a Jakub

PS: pokud máte jakékoliv nápady a náměty, co byste na Masáži za masáž rádi viděli nebo zažili, neváhejte nám dát vědět ať už osobně nebo mailem. Uděláme vše, co je v našich silách, abychom Váš nápad zrealizovali.