Report z 33 setkání: Zen-Touch shiatsu se Seymourem Koblinem

Hlavní host setkání, Seymour Koblin, od začátku dokazoval, že 40+ let zkušeností v oblasti orientální medicíny (tajji, chikung, shiatsu, makrobiotika atp.) zanechá na člověku stopy. Prostě charisma až na půdu, navíc když co říká dává smysl a zapadá do souvislostí.

O tom, že má Seymour zmáklé vedení skupin po celém světě, nás přesvědčil od první chvíle, kdy dostal prostor. Rozprostření do společného kruhu, vzájemné masírování zad, proklepání celého těla – ruce i těla vibrující energií – aneb cesta k zvědomění energie a základnímu klíči Zen-Touch shiatsu (ZTS) terapie.

ZTS probíhá podobně jako thajská masáž na zemi v pohodlném oblečení. Na začátku je pro terapeuta důležité být vůbec ošetřovaným přijat. Teprve poté může začít diagnostika potažmo mapování prázdných a plných míst a práce s nimi – což jsme si ve dvojicích v zápětí zkoušeli a o aha momenty nebyla nouze (jak moc se naše jednotlivá těla liší a co vše o nás vypovídají).

Někteří si následně zažili Seymourovu pokročilejší diagnostiku… např. 12-ti meridánů v souvislosti s 12-ti měsíci v roce (vazba na 2-3 neprožité měsíce v mateřském lůně, o kterých Seymour s úsměvem hovoří jako o zdroji našich „domácích úkolů” v tomto životě).

Pár střípků z mouder, které jsem zaznamenal:
– „Bolí míň, když jsou dva.
– „Prvně sebe, potom druhé.
– „Neočekávat, nechat plynout co má plynout.
– „Máte nějaké dotazy? Ne? Výborně, rád vidím, že jste již dosáhli Zenu.” ;D
– „Daruj 7x abys 1x mohl požadovat.
– „Jedním z cílů ZTS, je ukázat potenciál.
– „Toužíte po smyslu či rozřešení problémů?… choďte více po čtyřech.” (propojení levé a pravé hemisféry)

V druhé části Seymour nadále působil v Teodorovně (masérna ve vedlejší místnosti) a zbytek účastníků se rozprostřel v hlavním sále do výměn masáží/terapií. Závěrem jsme si s Pavlem střihli taneční rozcvičku v duchu bachaty a v rámci možností vytancovali do padnutí.

Sečteno a podtrženo, Seymour je (imo) studnice moudrosti, kterou dokáže lidsky, interaktivně a humorně sdílet – a s radostí oznamuji, že nám přislíbil další účast (díky!).

Poděkování patří také všem přítomným, kteří si v náročném svátečním a chrchlajícím období našli čas a v hojném počtu pomohli vytvořit přátelskou atmosféru. Zejména pak díky Mirce, která tradičně připravila výborné pohoštění a Tomášovi, který se ujal překladu.

Příští setkání (4.1.2019) se těšíme na Františka Bartoše, kterýž je jedním z hlavních iniciátorů nově založené Školy shiatsu.

Pohodového silvestra,
Marek

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.