Report z 32 setkání: Jak na bedra a hýžďové svaly se Zbyňkem Karbusickým

Jak přistupovat k ošetření oblasti beder a hyždí nám prezentoval Zbyněk Karbusický. Při jeho již čtvrté prezentaci u nás se pro tentokráte sešlo 16 účastníků což svědčí o oblíbenosti těchto partií obecně 😉

A jaký, že je ve stručnosti Zbyňkův recept na vhodné ošetření bederní a hýžďové oblasti? Předně si je třeba uvědomit, o jak důležitou oblast se jedná. Velké množství svalů upínajících se na kyčelní a křížovou kost ze shora i ze sdola, tedy navíc v oblasti, která je pod velkým tlakem. S ošetřením se tak je krom vzpřimovačů a hýžďových svalů třeba zaměřit hlavně na opomíjený bedrokyčlostehenní, čtyřhranný sval bederní a sval hruškovitý.

Zkušený terapeut by také měl být schopen doporučit vhodné protahovací či rehabilitační cviky na jednotlivé svalové partie. Jak říká Zbyněk, profesionálům nakonec stejně nezbyde jiná možnost, než se ponořit až po uši do studia anatomie a dlouhodobě vysledovávat souvislosti na všech úrovních.

V rámci své prezentace se Zbyněk podělil i o své nadšení z nedávno absolvovaného kurzu kraniosakrální terapie (u Roberta v Eduspě), což např. pro mě byla nečekaná a velmi zajímavá inspirace co se dalších luhů a hájů seberozvoje týče.

V druhé části klascky výměny masáží, sdílení a vzájemná inspirace (alias networking). Závěrem setkání jsme se po delší době v hojné míře vytancovali, čemuž pomohlo několik pozdějipříchozích (alias Karel a jeho banda).

Z ohlasů a zpětných vazeb je zřejmé, že ač se Zbyněk masážím věnuje  „teprve” 3 roky, každou návštěvou u nás dokazuje, že umí a není náhodou, že se u něj klienti houfují ve velkém. Tož ať ti ti Zbyňku vydrží elán a věříme, že mezi nás zase někdy zavítáš.

Děkujeme samozřejmě i všem příchozím a těšíme se znovu někdy na viděnou. Třeba již příště se Seymourem Koblinem a jeho Zen Touch Shiatsu.

Marek

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.