Report z 36 setkání: Esenciální oleje dle 5 elementů (S. Koblin)

Již podruhé jsme v Rybalce hostili Seymoura Koblina, který se tentokrát zaměřil na diagnostiku pomocí esenciálních olejů dle 5 elementů. Oproti první návštěvě Seymoura doprovázela i dlouholetá asistentka Monika, která mu v čechách pomáhá s organizací a sama lektoruje a organizuje.

Seymour v první části odprezentoval základní souvislosti týkající se jednotlivých elementů. Ve zkratce, každá esence má svou specifickou vůni, kterou lze snadno připodobnit ke 4+1 ročním obdobím (jaro, léto, pozdní léto, podzim a zima dle čínské filozofie).

Následovala praktická část, kdy jsme si ve dvojících pomáhali diagnostikovat navzájem. Za úkol jsme měli seřadit jednotlivé esence od „voní nejvíce“ (tomu jdeme vstříc, chceme více ve svém životě) po „voní nejméně“ (toho máme v životě příliš, či ještě nejsme připraveni a měli bychom jej nechat za zády).

Zajímavá situace nastala u pár z nás, kterým žádná esence vyloženě nevoněla ani nesmrděla. V onu chvíli totiž Seymour vytasil další mocné diagnostické metody, které v rámci shiatsu využívá (pohledem, pohmatem zad, pohmatem břicha potažmo hary, dotazováním).

V druhé části setkání byl Seymour nadále k dispozici v jedné z terapeutických místností a hlavní sál sloužil pro volné sdílení (povídání, výměny masáží, závěrečné vytančení).

Ač jsem na toto setkání přišel později a chvíli se zorientovával, hodnotím jej velmi pozitivně. Líbí se mi jednoduchost, s jakou Seymour k tématu přistupuje a oceňuji, že přinesl dostatek sad lahviček, aby si každý mohl do syta vyzkoušet.

Na závěr si účastníci mohli oleje jednotlivě či všechny zakoupit. Pokud čte někdo, kdo by si rád očichal, nechť se dostaví na některá z dalších setkání, rád zprostředkuji. 😉

Marek

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.