Report z 37 setkání: Watsu a tantsu s Ditou Bartoňovou

Setkání: Watsu (=water shiatsu) na den vody v Rybalce? Ano, skutečně se tak stalo. A nejen to. Tímto dnem zahájil i týden watsu po celém světě. Dita Bartoňová, která jako první přivedla tuto techniku do ČR, zahájila svou týdenní tour spojenou s prezentací watsu v Praze, přičemž s námi sdílela celý první večer Watsu Weeku. No a kde jsme vzali vodu?

Voda kolovala mezi účastníky během seznamovacím kruhu, byla k vidění i na plátně a pro horké zájemce byla možnost ochutnávky Watsu hned další den v hotelu Valnovka.

A co doteky? Ty se nekonaly? Díky tantsu, i na ně došlo. Tantsu je převedení watsu do práce na suchu, takže oproti shiatsu si zachovalo těsné důvěrné spojení s klientem. Ten je v podstatě objímán po celou dobu terapie. Nejprve jsme vytvořili velkou tantsu květinu (viz foto) a poté jsme pracovali ve trojicích. Každý z trojice měl svou roli a v těch jsme se vystřídali, takže každý okusil jak pozici dávajícího, tak přijímajícího, a dokonce i svědka. K čemu myslíte, že slouží svědek? (pište do komentářů :-))

Za skvělé pohoštění děkujeme Mirce a Lucce. Za prostor Rybalka Jakubovi Gruberovi a organizaci Marek Šťastný. 

Uvidíme se na dalším setkání 19.04.2019, kde budeme pokračovat v tématice shiatsu tentokrát s Bobem Dvořákem. Konkrétně se budeme věnovat nápravě zad, skoliózy a nestejných končetin. 

A jaké bylo druhý den watsu ve vodě? Přečtěte si zde. 😉
Věrka Mullerová

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.