Report z 41. setkání: Masáž od A do Z s Markem Šťastným

Masáž za masáž? Název mě zaujal a byla jsem zvědavá, co se pod ním v praxi skrývá. Celkově vzato mi výměny masáží přijdou jako báječný nápad.

Na setkání jsem šla v rámci Týdne sdílení, kdy byly různé nabídky kurzů zdarma. Téma tohoto setkání bylo Masáže od a do Z od Marka Šťastného.

Masáže mám celkově ráda. Mám za sebou pár různých kurzů i nějaké zkušenosti. Ale celkově jsem masáže víc přijímala, než dávala. Dlouho jsem měla ostych a nevěřila jsem si. Trvalo mi dlouho, než jsem začala vnímat, jak je krásné dát druhému masáž a užít si to.

Marka vnímám jako zkušeného maséra, se správnou dávkou nadšení a přirozeným projevem. Dlouhodobě rozšiřuje své znalosti a dovednosti a je na něm vidět, že je s láskou předává dál. Ukazuje a inspiruje, co všechno se dá v masáži dělat.

Nejdříve proběhlo seznamovací kolečko, při kterém jsme se všichni krátce představili a řekli svá očekávání. Pak nám Marek nastínil průběh večera, co se bude dít. Setkání se zúčastnila směs lidí s různými očekáváními a s různými stupni zkušeností. Přesto Marek zvládnul mluvit, ukazovat techniky a kdykoliv byl ochotný pomoci.

Večer byl rozdělen do více částí. Téma bylo pojato zážitkově, takže jsme si rovnou na sobě navzájem zkoušeli techniky, které nám Marek popisoval a prakticky ukazoval.

Začali jsme sebemasáží. Což je z mého pohledu věc důležitá a moc lidí ji nepoužívá. Zkrátka dát masáž tomu nejdůležitějšímu člověku v našem životě, sám sobě. Je dobré vědět, že i když nemám nikoho v dohledu, mohu si dát masáž sama. Vím, že je to jiné než od druhého, ale i tak to stojí za to. Můžeme si tak sami jednoduše navýšit energii i nastartovat den.

Dále nám Marek ukázal techniky masáží ve stoje a v sedě, což pro mě bylo nové. Nakonec nám v této části večera ukázal masáž v leže. Vše co nám ukazoval, jsme si navzájem na sobě zkoušeli. Marek nás u toho kontroloval, a když bylo třeba i opravil.

Pak byla přestávka, na kterou bylo připravené pohoštění. Povídali jsme si o svých zkušenostech a tak.

V druhé části večera jsme měli výběr ze tří možností (ukázka olejové masáže, výměny masáží, vlastní program). Většina si vybrala ukázka olejové masáže zadní části těla s popisem. Skupinové losování v duchu kámen-nůžky-papír jsem s přehledem vyhrála a užila si hodinovou příjemnou masáž. Marek po celou dobu masáže vysvětloval, co dělá a odpovídal na otázky.

Celkově jsem byla mile překvapena, kolik se dá za celkem krátkou dobu předat informací a ještě si mnohé vyzkoušet. Setkání se mi líbilo a měla jsem z něj dobrý pocit. Bylo v příjemném prostředí s pohodovou atmosférou. Měla jsem celou dobu pocit bezpečí a důvěry.

Také jsem byla mile překvapena, když mi druhý den do mailu přišlo shrnutí kurzu Masáže od A do Z a užitečné odkazy okolo masáží.

Co k tomu ještě můžu říct, děkuji.
Lenka Randová

ps: když mi do mailu přišla žádost o (tuto) zpětnou vazbu ke kurzu ráda jsem ji napsala. Je vidět, že se Marek setkání snaží stále vylepšovat.