Report z 41. setkání: Masáž od A do Z s Markem Šťastným

Masáž za masáž? Název mě zaujal a byla jsem zvědavá, co se pod ním v praxi skrývá. Celkově vzato mi výměny masáží přijdou jako báječný nápad.

Na setkání jsem šla v rámci Týdne sdílení, kdy byly různé nabídky kurzů zdarma. Téma tohoto setkání bylo Masáže od a do Z od Marka Šťastného.

Masáže mám celkově ráda. Mám za sebou pár různých kurzů i nějaké zkušenosti. Ale celkově jsem masáže víc přijímala, než dávala. Dlouho jsem měla ostych a nevěřila jsem si. Trvalo mi dlouho, než jsem začala vnímat, jak je krásné dát druhému masáž a užít si to.

Marka vnímám jako zkušeného maséra, se správnou dávkou nadšení a přirozeným projevem. Dlouhodobě rozšiřuje své znalosti a dovednosti a je na něm vidět, že je s láskou předává dál. Ukazuje a inspiruje, co všechno se dá v masáži dělat.

Nejdříve proběhlo seznamovací kolečko, při kterém jsme se všichni krátce představili a řekli svá očekávání. Pak nám Marek nastínil průběh večera, co se bude dít. Setkání se zúčastnila směs lidí s různými očekáváními a s různými stupni zkušeností. Přesto Marek zvládnul mluvit, ukazovat techniky a kdykoliv byl ochotný pomoci.

Večer byl rozdělen do více částí. Téma bylo pojato zážitkově, takže jsme si rovnou na sobě navzájem zkoušeli techniky, které nám Marek popisoval a prakticky ukazoval.

Začali jsme sebemasáží. Což je z mého pohledu věc důležitá a moc lidí ji nepoužívá. Zkrátka dát masáž tomu nejdůležitějšímu člověku v našem životě, sám sobě. Je dobré vědět, že i když nemám nikoho v dohledu, mohu si dát masáž sama. Vím, že je to jiné než od druhého, ale i tak to stojí za to. Můžeme si tak sami jednoduše navýšit energii i nastartovat den.

Dále nám Marek ukázal techniky masáží ve stoje a v sedě, což pro mě bylo nové. Nakonec nám v této části večera ukázal masáž v leže. Vše co nám ukazoval, jsme si navzájem na sobě zkoušeli. Marek nás u toho kontroloval, a když bylo třeba i opravil.

Pak byla přestávka, na kterou bylo připravené pohoštění. Povídali jsme si o svých zkušenostech a tak.

V druhé části večera jsme měli výběr ze tří možností (ukázka olejové masáže, výměny masáží, vlastní program). Většina si vybrala ukázka olejové masáže zadní části těla s popisem. Skupinové losování v duchu kámen-nůžky-papír jsem s přehledem vyhrála a užila si hodinovou příjemnou masáž. Marek po celou dobu masáže vysvětloval, co dělá a odpovídal na otázky.

Celkově jsem byla mile překvapena, kolik se dá za celkem krátkou dobu předat informací a ještě si mnohé vyzkoušet. Setkání se mi líbilo a měla jsem z něj dobrý pocit. Bylo v příjemném prostředí s pohodovou atmosférou. Měla jsem celou dobu pocit bezpečí a důvěry.

Také jsem byla mile překvapena, když mi druhý den do mailu přišlo shrnutí kurzu Masáže od A do Z a užitečné odkazy okolo masáží.

Co k tomu ještě můžu říct, děkuji.
Lenka Randová

ps: když mi do mailu přišla žádost o (tuto) zpětnou vazbu ke kurzu ráda jsem ji napsala. Je vidět, že se Marek setkání snaží stále vylepšovat.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.