Report z 26. setkání: Anatomie pro laiky se Zbyňkem Karbusickým

Zdravíme všechny nové i známé tváře, které se rozhodly pobýt s námi další páteční večer v příhodných prostorách centra Rybalka a věnovat se smysluplným dotekům.

Dobrou zprávou na úvod je, že Marek se ve zdraví vrátil z Chorvatska (rakiji nepřivezl, takže se ještě rozhodujeme, jak ho ztrestat – případné návrhy přijímáme mailem do příštího setkání) a Masáž za masáž opět může běžet ve svých dobře zajetých kolejích.

Další dobrou zprávou je, že díky pozitivní odezvě ze strany účastníků na předchozí přednášky a ukázky vedené Zbyňkem Karbusickým, se nám jej podařilo přemluvit, aby si pro nás připravil další pokračování.

Tentokrát se Zbyněk zaměřil na Anatomii pro laiky, jejíž součástí byly i ukázky technik jak na tzv. S-I skloubení a oblíbený bedro-kyčlo-stehenní sval, který si neustálým sezením postupně zkracujeme a způsobujeme si tím mnoho následných komplikací. Ukázal nám, jak sval protahovat a jak uvolňovat přetížené oblasti beder.

Přednáška se trochu protáhla díky zajímavým dotazům zúčastněných, ale i přesto byl dostatečný prostor na klasické výměny masáží, a to jak na lehátkách, tak na matracích.

Zvládli jsme to i s mezinárodní účastí (tentokrát Indie a Itálie) a všichni našli masážního partnera.

Ve vedlejší masérně (pro skalní tzv. Theororovna) se Marek zhostil oblíbeného minikurzu masáží pro úplné laiky.

Po hlavním programu pak již tradičně následovala taneční afterparty, která se nesla do brzkých ranních hodin.

Velké díky tentokrát patří Mirce, která nám připravila chutné a výživově plnohodnotné vegetariánské občerstvení.

Těšíme se na vás zase příště i s naším hostem Lubošem Petreje.
Marek, Jakub a Hanka