Report z jubilejního 25. setkání: Baňky, qua-sha a moxa s Dejanem

Už 25krát jsme se sešli, už 25krát jsme se navzájem masírovali, už 25 pátečních večerů jsme společně strávili. 25. setkání Masáže za masáž bylo v mnohém jiné, ale přesto přineslo opět mnoho nových zážitků.

A v čem že bylo jiné? Tak především v tom, že tentokrát poprvé za celou historii MzM chyběl Marek! (K dobrému se mu dá přičíst snad jen to, že na masáže nezanevřel a že údajně pilně masíruje v Chorvatsku. Jestli na příští MzM nepřinese pravou chorvatskou rakiji, tak mu jeho výmluvy už nebaštíme 🙂).

Další nemilou změnou byl fakt, že slibované téma Autotrakční lehátko se na poslední chvíli nekonalo, za což se moc omlouváme a slibujeme, že se pokusíme Františka přesvědčit, aby mezi nás přeci jen někdy v budoucnu zavítal.

Hlavní téma si pro nás tedy na poslední chvíli připravil Dejan Hrnjica, kterému tímto moc děkujeme! Přinesl na ukázku několik typů masážních baněk a na krásných Mirčiných zádech nám ukázal základy jejich použití. Jednalo se o baňky silikonové, plastové s vakuovou pumpičkou a originální skleněné baňky tzv. ohnivé, které se využívají v tradiční čínské medicíně. Baněk bylo k dispozici dostatek, takže měl každý možnost si je vyzkoušet v praxi.

Další masážní pomůckou, kterou nám Dejan ukázal byla tzv. Qua-sha. Jedná se o malou oblou destičku, která se také využívá v tradiční čínské medicíně a to k prokrvení určitých oblastí metodou “poškrabávání”.

Poslední pomůckou byla tzv. Moxa, která slouží k prohřívání jednotlivých akupresurních bodů, nebo problémových oblastí. V rámci ukázky nás Dejan naučil, které body na ruce a na noze prohřívat, aby se zamezilo nachlazení, což se s blížícím se podzimem bude určitě hodit.

Dál už byl prostor na samotné výměny, na příjemné popovídání se známými i neznámými tvářemi a nesmělo chybět ani malé občerstvení. Za zmínku rozhodně stojí úžasný domácí makovec od Mirky a báječný hummus se zeleninou od Radky. Děkujeme holky!

A aby toho nebylo málo, připravili jsme v rámci našeho 25. jubilea tombolu, ve které se dalo vyhrát spoustu krásných dárků – knihy (nejen o masážích), DVD, plyšáci, čaj, obrázky, powerbanka, vizitkovník, ekohřeben a mnoho dalších.

Na závěr samozřejmě nesměla chybět taneční afterparty, které se tentokrát ujal Jakub.

Příště se na vás budeme těšit zase v plné sestavě!
Marek, Jakub a Hanka

PS: tentokrát se nám tu objevil takový nešvar – a to hromadné týrání a lochtání organizátorky na matraci. Pevně doufám, že to byl pouze jednorázový pokus o revoltu způsobený Markovou nepřítomností, a že se z toho nestane tradice 🙃